“نشستن بیش از حد، از سیگار کشیدن هم خطرناک تر است”
Dr. James Levine: Director of the Mayo Clinic – Arizona State

آموزش کارمندان یک سازمان در رابطه با تغدیه، منجر به این می شود که نیروی کاری سالم تر، پر انرژی تر و نو آورانه تری را در سازمان خود داشته باشید و هیچ جای تعجبی ندارد که سازمان ها روز به روز بر روی این مسئله سرمایه گذاری کنند.

براساس مطالعات، هر چه جایگاه شغلی یک کارمند در سلسله‌ مراتب سازمان پایین ‌تر باشد، احتمال ابتلا به بیماری ‌های قلبی و عروقی در او بالاتر می رود. تحقیقات «آنا نایبرگ» در انستیتوی «کارولینسکا» روی بیش از ۳هزار کارمند نشان داد که میان رفتار تنش‌ زای رهبران و میزان ابتلای کارکنان به بیماری ‌های قلبی ارتباطی مستقیم وجود دارد. دومین پیامد پنهان استرس، عدم همکاری کارکنان است. در یک محیط استرس ‌زا کسی دل به کار نمی‌دهد. شما شاید بتوانید با ایجاد ترس و یک جَو استرس ‌زا برای مدت کوتاهی کارکنان را به انجام کارها تشویق یا حتی آنها را هیجان ‌زده کنید؛ اما براساس نتایج مطالعات، استرس سبب شده تا کارکنان در بلندمدت انگیزه خود را برای همکاری با شما از دست بدهند. آنچه در کارکنان انگیزه بوجود می آورد، احساس امنیت، ارزشمندی، حمایت و احترام متقابل است. عدم همکاری کارکنان یعنی بهره‌ وری کمتر، سوددهی کمتر و توسعه شغلی کمتر. از همه پراهمیت تر، هرچه میزان تعامل کارکنان در یک سازمان بیشتر باشد، تمایل متقاضیان کار برای پیوستن به آن سازمان بالاتر می رود. استعفای یک کارمند نیز به سهم خود دارای پیامدها و هزینه ‌هایی است: از دست دادن نیروی کار ماهر، هزینه استخدام نیروی جدید و آموزش او و نهایتا کاهش بهره ‌وری سازمان را به همراه دارد. بنابر گزارش‌ های آماری «مرکز مطالعات پیشرفت آمریکا»، هزینه استعفا و جایگزینی یک نیروی کار حدود ۲۰ درصد درآمد همان کارمند است. آن دسته از سازمان ‌هایی که از این پیامدها خبر دارند، برای کاهش استرس کارکنان، برای آنها مزایایی جانبی در نظر می گیرند، مثل دورکاری، ورزش در محل کار، کمتر کردن هزینه های کارمندان و تغذیه مناسب و سالم.  ورزش منظم، غذای مناسب خوردن، نوشیدن آب بیشتر، مدیریت سطح استرس و ایجاد فضای مناسب کاری و کاهش هزینه های زندگی برای کارمندان یک سازمان، باعث بالا رفتن راندمان کاری افراد می شود.

به همین دلیل شرکت فیت فکتوری از یک سال و نیم پیش شروع به تعریف پروژه ای برای سازمان ها تحت عنوان  “Living Well” کرد تا بتواند علاوه بر خدمات  B2C، به سازمان ها نیز خدمات مناسبی را ارایه کند.اولین هدف فیت فکتوری از این پروژه، تغییر و اصلاح فرهنگ های غلط سازمانی در زمینه سلامت میباشد. در ادامه به  Solution های این مجموعه می پردازیم.

  • به افراد سازمان کمک می کنیم تا سالم تر و بهتر زندگی کنند و با فرهنگ آن آشنا شوند

وقتی که حسابی درگیر کار هستیم و حسابی شلوغیم، غذاهای Fast Food و غیر رژیمی، راحت ترین و دم دست ترین انتخاب های ما هستند. فیت فکتوری می تواند با ارایه پکیج های غذایی سلامت در محل کار کارمندان و با قیمت متناسب سر، شادابی و حس خوبی را برای کارمندان شما رقم بزند. پکیج ها تنها شامل غذا نمی باشد و شیرینی های رژیمی، قهوه، اسموتی و سالاد می باشد که در ادامه، لیست کامل محصولات همراه با قیمت، تقدیم می گردد.

  • به افراد سازمان کمک می کنیم که در محل کار خود، فعالیت های ورزشی داشته باشند

طراحی ورزش های مخصوص با توجه به محیط کار و امکاناتی که در محل وجود دارد، برگزاری کلاس های یوگا، Power Nap، جدیدترین متود های تمرینی مانند ARAP، EMOM، HIIT و متناسب با سطح آمادگی کارمندان سازمان و کمتر از 45 دقیقه.

  • برگزاری تورهای ورزشی و سفر در طبیعت

تورهای ورزشی  فیت فکتوری در اقلیم های متفاوت و همراه با وعده های غذایی سالم برگزار می شود و بر خلاف دیگر سفرها، تنها سفری است که بعد از بازگشت از آن، وزن و سایز کم کرده اید! یوگا در طبیعت، غذاهای سالم، آشپزی در طبیعت و .. از جذابیت های این بخش می باشد.

  • آموزش

    یکی از اصلی ترین کارهای فیت فکتوری، ایجاد  فرهنگ و آموزش های لازم برای داشتن یک لایف استایل سالم می باشد. در همین راستا به تولید محتوایی می پردازد تا بتواند فرهنگ سالم زندگی کردن را در جامعه گسترش دهد.

Scroll Up